Druga liga “Istok” (M) – Majdanpek pred punom halom savladao Mladost 2012 i zakoračio u PRL “Istok”!

0
385

Derbi Druge lige „Istok“ odigran je na istoku Srbije gde je Majdanpek pred oko 800 gledalaca dočekao nišku Mladost 2012 i slavio pobedu 22:19 (13:12) koja će verovatno značiti promocija u Prvu ligu „Istok“.

Iako je Majdanpek važio za blagog favorita, gosti iz Niša su se potrudili da se to na terenu ne vidi. Dobro je domaćin krenuo i poveo 3:0 a zatim u 8. minutu gosti vode 3:4. Sve do 28. minuta je Mladost država vođstvo na svojoj strani a zatim se budi Majdanpek i na odmor nosi 13:12.

U drugom poluvremenu je „palo“ znatno manje golova te su se igrale mnogo čvršće odbrane. U 35. minutu je ponovo niški sastav poveo (13:14) a u 41. minutu Majdanpek vraća prednost na svoju stranu (16:15). Još malo smo mogli u direktnom prenosu da pratimo rezultatsku klackalicu a zatim u 50. minutu Majdanpek kreće na sve ili ništa i sa 18:18 odlazi na 20:18. U 59. minutu je Vučković uneo „nemir“ i smanjio na 20:19 a zatim ponovo Majdanpek igra čvrsto i na kraju zasluženo slavi sa 22:19. Vredi pomenuti golmana Nikolu Stojanovića koji je bio igrač utakmice a odbranio je čak 7 sedmeraca…

RK MAJDANPEK – RK MLADOST 2012 22:19 (13:12)

Palević 3, Žurkić 3, Vasović 1, Buzdimirović 2, Balabanović 1, Ranđelović 1, Piskulić 10, Janković 1.

Živković 6, Jevtić 2, Petrović 3, Vučković 6, Stefanović 2.