Đorđe Teodorović – “Krivo mi je što Vitezovi nisu vitezovi na svim mečevima!”

0
680

Nova bura u srpskom rukometu! Nakon što smo videli Crvenu zvezdu koja je izašla sa terena u meču drugog kola plejauta Super lige u Leskovcu protv Dubočice sada je bilo mnogo “vatre” u Beogradu. Igrali su Obilić i Vranje, a nakon pobede “Vitezova” 29:27 (21:14) trener Vranja Đorđe Teodorović bio je jako ljut!

Pošto što je njegov rukometaš i kapiten tima Ljubodrag Stevanović istakao da je Vranje odigralo jako loše prvo poluvreme složio se iskusni stručnjak sa njim, ali je izneo niz optužbi na račun rivala!

• Ja ću samo kratko, momci su rekli u principu to što je i bilo na terenu. Očajno prvo poluvreme, 21 primljen gol, u drugom mislim da smo primili samo osam golova tako da to su kontrasti koji su neverovatni. Protiv ovako dobrog protivnika je to nemoguće zalečiti za 30 minuta. Treba dobro da se porazgovara da vidimo zašto smo takvi u prvom poluvremenu. Drugo je za pohvalu, ali nedovoljno, počeo je on.

A onda se osvrnuo na prethodno kolo i poraz Obilića od Uba 25:21 (12:12). S obzirom da je situacija na tabeli takva da se Vranje sa Proleterom iz Zrenjanina i upravo Ubom bori za opstanak u ligi, nije Teodoroviću sve izgledalo čisto na toj utakmici.

• Ima jedna stvar koja me tišti, moram da kažem, sportista sam. Eto krivo mi je što vitezovi nisu vitezovi u svim mečevima. To je njihovo legitimno pravo. Ova utakmica koju su igrali na Ubu je onako, mene peče. Ja znam kakav je njihov kvalitet kad igraju ovako punom snagom praktično vrlo malo šanse imamo. A znam da imamo kvalitetnu ekipu. Mislim da sve ekipe iz donjeg doma imaju vrlo malo šanse protiv njih. E sad, ljudi biraju utakmice u kojima će nastupiti punom parom i punom snagom. Mene to peče, ali nadam se da ćemo to kao liga ubrzo iskoreniti i da ćemo imati ekipe koje izgaraju u svim mečevima. Da im čestitam na današnjem meču, potpuno zaslužena pobeda i da im poželim sreću i u nastavku takmičenja, rekao je ljutiti Đorđe Teodorović.

Kapiten Vranja Ljubodrag Stevanović je istakao da je razgovor ekipe na poluvremenu pomogao, ali da to jednostavno nije bilo dovoljno za preorket posle jako lošeg prvog dela meča.

• Čestitao bih ekipi Obilića na zasluženoj pobedi. Što se same utakmice tiče naše prvo poluvreme je jednom rečju bilo katastrofa, bez odbrane, primili smo 21 gol. Nismo se spremali za to, očekivali smo potpuno drugu utakmicu. Drugo poluvreme smo malo popričali na pauzi i rešili smo da pokušamo da izađemo pa šta nam Bog da. Ovog puta ta naša volja njje bila dovoljna. Šta da kažem? Zaslužena pobeda Obilića i nadam se da će moja ekipa i moj tim ostati u Superligi jer mislim da to i zaslužujemo, završio je on.

Obilić je na ovom meču do pobede vodio sjajni Nenad Mandić sa 12 golova, a šest je postigao Ilija Sladić. Golman Dušan Tasić se takođe istakao sa 13 odbrana.Kod rivala Duško Čelica je dao osam golova, a Aleksandar Praštalo je dodao šest. Dubočica, Crvena zvezda, Radnički, a sada i Obilić su praktično obezbedili opstanak u ligi. Jugović je sa 15 bodova još u opasnosti, ali zapravo se borba vodi između Uba sa 11, Vranja i Proletera sa po devet. Dva tima idu u Super B ligu, dok će jedan igrati doigravanje za opstanak.