DELIRIJUM NA UBU – Crvenka prokockala +7!

0
729

Rukometaši Uba i Crvenke su otvorili 10. kolo Super B lige „Sever – Centar“. Veliki derbi je odigran pred oko 150 gledalaca a domaći sastav je posle preokreta slavio pobedu 31:30 (11:18).

„Veverice“ su na Ub stigle vidno motivisane što pokazuje početak utakmice. Igrači Vladimira Zejaka su posle 13 minuta imali 4:8 a u 22. minutu i 8:15. Rukometaši sa Uba nikako nisu mogli da pariraju raspoloženim gostima i na odmor Crvenka ide sa velikom zalihom 11:18.

Drugo poluvreme je nastavljeno u istom ritmu. Crvenčani su rešetali gol Uba a u 49. minutu semafor pokazuje 22:28. Malo ko je očekivao da Ub može do preokreta. Ipak, domaćin je počeo u poslednjih 10 minuta polako da „topi“ prednost Crvenke a u 56. minutu stiže do 29:30. Morao je Zejak da povuče svoje igrače na „hlađenje“ kako bi konsolidovao igru. U tome nije uspeo. Ub je nastavio u svom ritmu i posle tehničke greške gostiju pogađa za 30:30. Crvenka ima šansu da stekne prednost ali ponovo sledi tehnička greška. Ub je strpljivo gradio napad, ispadale su lopte, vreme je pametno trošeno a zatim je usledio prodor Stojanovića koji vara golmana gostiju i donovi velika 2 boda svojoj ekipi.

Kod gostiju su se po 8 puta u listu strelaca upisali Vojin Čabrilo i Savo Bošković. Domaćina je do velike pobede vodio kapiten Darko Pavlović koji je bio precizan 7 puta i time je zaslužio da bude najbolji igrač utakmice.