Delijirum u Kopenhagenu: Danci pokazali klasu!

0
226

Prava goleada u “Royal” areni u Kopenhagenu. Reprezentativci Danske kao apsolutni favoriti u ovom meču su nadigrali južnoameričku reprezentaciju Čilea rezultatom 39:16 (22:4). Sa 80% uspešnosti šuteva Danci su zasluženo slavili protiv slabašnog Čilea. Utakmicu je otvorio Esteban Salinas ali Danci od 7 golova 4 postižu preko Mortensena koji je „eksplodirao“ na ovom meču sa 8 pogodaka iz 8 šuteva. Poslednji put kada su Čileanci dali svoj 4. gol u prvom poluvremenu rezultat je bio 9:4 za Dansku, onda Danci silno preuzimaju „dirigentsku palicu” i prave seriju od 14 golova gde poluvreme završavaju 22:4.

U drugom poluvremenu može se reći da su se slabašni Čileanci donekle probudili obzirom da su u drugom poluvremenu dali 12 golova. Pored Mortensena, na meču je blistao Mikel Hansen koji je sa 7 golova ispratio klupskog kolegu. U južnoameričkoj reprezentaciji najzapaženiji je bio Rodrigo Salinas sa 4 pogotka. Što se tiče golmana Barientos i Garsija su obojica sakupili 6 odbrane (po 3), dok su Gren i Landin zabeležili 16 (Landin 10/14, Gren 6/18). Treba reći da je Niklas Landin Jakobsen sa 71% blistao na golu gde je zaustavio svih 6 šuteva sa 9 metara od strane Čileanaca.

Čile će 12.1 u 15:00 odmeriti snage sa Austrijancima dok će Danci istoga dana u 20:15 odmeriti snage sa reprezentacijom Tunisa.