Čurgo na balkanski pogon stigao do važnih bodova protiv Cegleda!

0
306

Čurgo je u okviru 21. kola mađarske Superlige gostovao u Cegledu i u triler završnici osvojio vrlo važna 2 boda koja znače 6. mesto i nastavak borbe za Evropu. Prvi pratilac je Balatonfuredi sa 23 a zatim slede NEKA, Budakalaš (19). Ispred su Ferencvaroš sa 25 i Tatabanja sa 27. Sve ove ekipe imaju utakmicu manje.

Što se tiče samog toka meča, obe ekipe su igrale vrlo čvrsto a prvo vođstvo od +2 ima Čurgo u 21. minutu kada pogađa Markez za 7:9. Brzo su se domaći vratili u igru a na odmor nose 13:12.

U drugom poluvremenu ponovo gledamo egal a u 58. minutu na semaforu stoji 24:24. Ostalo je još 40 sekundi a za pogodak se pobrinuo Herceg. Ostalo je 4 sekunde do kraja ali Cegled nije mogao do pogotka te je gost zasluženo slavio sa 24:25.

U domaćem sastavu je 4 gola postigao Bence Barta. Kod gostiju standardno dobar je bio Mitar Markez sa 7 golova. Po 6 golova su postigli Mirko Herceg i Mladen Krsmančić. Grega Krečič i i Tomislav Špruk su upisali po 1 gol.

Sledeće kolo Čurgo gostuje Ferencvarošu.