Crvena zvezda osvojila Kup Beograda!

1
329

Rukometaši Crvene zvezde Grundfos savladali su Rekreativo 35:30 (20:16), u finalu Kupa Beograda i obezbdili plasman u plej-of Kupa Srbije.

Tamo će crveno-bele čekati Metaloplastika, Dubočica, Rudar iz Kostolca i Šamot, koji su prethodnu sezonu završili od 5. do 8.mesta ARKUS lige.

Utakmicu su obeležili stota utakmica Zvezdinog deteta, Ivana Horvata za svoj klub, i povratak na parket Viktora Matičića posle duge pauze zbog povrede koju je zadobio u utakmici 3.kola plej-auta protiv Proletera iz Zrenjanina protekle sezone.

Zvezda je imala kontrolu, diktirala tempo, i ono što je bilo bitno jeste da se usled veoma grube igre protivnika niko ne povredi. Krajem utakmice je Branko Kankaraš nakon sudara dobio jak udarac u glavu, a nasrtaji na Marka Kneževića su se završili na kraju sportski i crvenim kartonom za bivšeg rukometaša Crvene zvezde, Uroša Vukovića.

Rekreativo je uspeo u drugom poluvremenu da dođe na samo gol minusa, prvo na 23:24, zatim i na 29:30 u 55.minutu, ali je Draško Nenadić sa tri vezana gola otklonio sumnju, a Uroš Simić potvrdio pobedu i trofej.

Upravo je Zvezdin kapiten Draško Nenadić sa sedam golova bio najefikasniji, šest su postigli Uroš Simić i Ramzi Majdub, po četiri Ivan Horvat i Mirko Đurović. Kod Rekreativa najefikasniji Ostojić sa 11 golova.

U subotu, Crvenu zvezdu na istom mestu očekuje duel poslednjeg kola jesenjeg dela ARKUS lige protiv Obilića, uz direktan prenos na ZvezdaTV.

REKREATIVO – CRVENA ZVEZDA GRUNDFOS 30:35

Beograd, hala: USC „Voždovac“. Gledalaca: 300. Sudije: Bojan Dauti i Uroš Minić (Beograd). Isključenja: Rekreativo 8, Crvena zvezda 16 minuta. Crveni karton: Uroš Vuković (Rekreativo). Sedmerci: Rekreativo 5(5), Crvena zvezda 1(1).

REKREATIVO: Žujović 1, Vuković 3, Milojević, Milošević, Mikić 1, Krnjajac 3, Simić, Stojković 4, Ostojić 11, Drenovac, Mijailović 1, Pavlović 6, Lazić, Šašić, Radovanović. Trener: Slobodan Krstić

CRVENA ZVEZDA GRUNDFOS: Đurović 4, Horvat 4(1), Simić 6, Nenadić 7, Majdub 6, Kolundžić, Radovanović 1, Gemaljević, Majes 2, Jelić, Matičić 1, Knežević, Perić, Bujišić 2, Šljukić 1, Kankaraš 1. Trener: Ratko Đurković