Croatia Cup – Hrvatska savladala Crnu Goru!

0
163

Odlično izdanje „Lavova“ protiv sjajnog protivnika, pred tri hiljade gledalaca u Poreču, ali poraz (29:25) od Hrvatske na startu “Croatia kupa”.

Nezasluženo visok posle svega što je viđeno tokom 60 minuta velike borbe. Domaćin je u finišu meča slomio otpor “Lavova”, ali ova igra uliva samopouzdanje. Crna Gora sa ovakvom igrom može da se nada dobrim rezultatima na Evropskom prvenstvu…

Selektor Vlado Šola je dosta rotirao, dao priliku gotovo svim igračima koji su bili u sastavu, ali je ritam bio odličan tokom čitavog meča. Crna Gora je nakon sjajnog početka drugog poluvremena vodila 18:15 u 37. minutu Neizvesno je bilo do poslednja tri minuta, kada je domaćin slomio otpor “Lavova”.

Miloš Vujović je bio najefikasniji sa osam golova, njegov prezimenjak Branko je dao četiri. Odličan je bio i Nebojša Simić sa čak 16 odbrana. Kod domaćih najefikasniji su bili Mario Šoštarić sa šest i Zvonimir Srna sa pet pogodaka. Matej Mandić i Filip Ivić su imali 11 odbrana.

HRVATSKA: M. Mandić 5, F. Ivić 6, L. Mihić 3, D. Duvnjak 1, M. Šoštarić 6, L. Stepančić -/-, J. Šarac -/-, M. Maraš 2, V. Načinović 3, T. Kušan -/-, L. Cindrić 1, M. Šipić 1, F. Glavaš 4, Z. Srna 5, L. L. Klarica 1, M. Jelinić 2, selektor: Goran Perkovac

CRNA GORA: N. Matović  -/-, N. Simić 15, H. Suljević -/-, A. Bakić 2, A. Dragašević 1, M. Vujović 8, S. Ćavor 1, R. Čepić -/-, B. Vujović 4, V. Kaluđerović 3, L. Radović 3, V. Lazović  -/-, V. Borozan 1, M. Božović -/-, R. Vujačić 1, B. Anđelić -/-, N. Grbović 1, selektor Vlado Šola