Četa Bojana Ćirića igrala nerešeno protiv Bojnica – Toplčani porazio ŠKP Bratislavu!

0
502

Rukometaši Slovačkog kluba koji vodi srpski stručnjak Bojan Ćirić odigrali su još jednu dobru utakmicu i posle velike pobede protiv Slovana upisali su bod protiv Bojnica a rezultat je bio 28:28.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu i posle 6 minuta vodio 6:3 a zatim na kratko sledi pad i u 10. minutu gosti dolaze do 7:7. Ponovo je domaćin pojačao ritam i imao +2 a zatim gosti nešto bolje igraju i pratimo egal da bi se na odmor otišlo sa 18:16.

U drugom poluvremenu su vodili domaći a zatim sledi sjajan period igre gde je bilo 24:21. Oko 300 gledalaca je verovalo da su to nova 2 boda ali je gost uspeo da se podigne iz pepela i u 45. minutu je 24:24. Neshvatljiv pad domaće ekipe koriste gosti i u 57. minutu oni vode sa +2 (26:28). Ostalo je još 2 minuta a zatim snage imaju Žunić i Ristić te donose bod Zahoracima.

Kod domaćina je Lazar Ristić bio najefikasniji sa 6 golova dok je Igor Žunić postigao 3 a Milan Dijamatović 1 gol. Solidan je bio na golu i Dario Maslić.

Bojan Ćirić je za Rukometni Žurnal nakon utakmice izjavio:

• Bojnice su došle posle odličnog starta sezone i tri vezane pobede. Letos pojačani povratkom Juraja Brijatke iz Aek-a, izgledaju veoma kompaktno. Mi smo se jako dobro pripremili za meč i od prvog minuta nametnuli nešto brži ritam igre koji je nama odgovarao. Nažalost neke situacije 1 na 1 sa golmanom nismo rešili u svoju korist. Rezultatska klackalica celu utakmicu, gde je ipak na kraju bod jedini fer rezultat. Moram da napomenem da je naša domaća publika nerealna. Puna hala, podrška od prvog minuta. Ambijent u kojem je uživanje učestvovati i samim tim niko neće lako poneti bodove iz Malackog. Sledeći duel su Košice u gostima, jedan od tri meča (pored Presšova i Bistrice) gde ekipe unapred ”ostavljaju” bodove, ali mi ne idemo sa belom zastavom, već posle dva meča bez poraza idemo da probamo da napravimo najveće iznenađenje ovogodišnje sezone.

Rukometaši Topolčanija koje vodi Dragoslav Punoševac slavili su na teškom gostovanju kod ekipe ŠKP Bratislava rezultatom 24:26 (11:14).

Gosti su u Bratislavu doputovali puni elana i to je se na kraju pokazalo dobro. Bratislava je imala samo na početku prednost a zatim iskusniji gosti uzimaju stvari u svoje ruke i slave novu pobedu.

Najefikasniji je bio Lazar Panovski sa 10 golova. Pratili su ga Miroslav Jovanovski sa 3, David Pavković sa 2 i Đorđe Čolović sa jednim golom.