Česi nadigrali Makedonce, Portugal nadigrao BiH, Švajcarci prejaki za slabašnu Poljsku!

0
229
Men’s EHF EURO 2020 Sweden, Austria, Norway - Preliminary Round - Group B, Czech Republic vs Northern Macedonia, Wiener Stadhalle, Vienna, Austria, 12.1.2020, Mandatory Credit © Uros Hocevar / kolektiff

Rukometna selekcija Češke stigla je do prvog slavlja na Evropskom prvenstvu i oživela šanse za plasman u drugu fazu takmičenja. Česi su zahvaljujući furioznoj igri u drugom poluvremenu savladali Severnu Makedoniju u Beču, pa će u poslednjem kolu protiv Ukrajine moći da potraže prolaz u narednu fazu – 27:25 (9:11).

Makedonska odbrana se potpuno raspala u drugom poluvremenu, Češka je postigla je postigla duplo više golova u drugih pola sata igre nego u prvih, a protivnika je dodatno u pojam ubijao sjajni Martin Galija, koji je zabeležio 14 odbrana.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Stanislav Kasparek sa sedam postignutih golova. Sa druge strane na visini zadatka je bio samo legendarni Kiril Lazarov, koji je 11 puta zatresao mrežu protivnika, ali to nije bilo dovoljno za novo slavlje.

Portugalci su se ozbiljno pomučuli sa Bosnom i Hercegovinom, ali ipak nisu dozvolili da sve prospu nakon velikog iznenađenja protiv Francuske (27:24).

Bosanci su na početku drugog poluvremena u nekoliko navrata uspeli da preuzmu i vođstvo, ali su Portugalci dodali gas i na kraju stigli do zasluženog slavlja. Ubedljivo najbolji u domaćim redovima bio je Pedro Portela sa 10 postignutih golova, dok je sa druge strane Nikola Prce postigao pet.

Švajcarci su lagano počistili Poljsku, koja igra katastrofalno na turniru, zbog čega se oprostila od daljih ambicija – 31:24. Andre Šmid je postigao fantastičnih 15 pogodaka za pobednički tim, dok je Šimon bio najefikasniji kod Poljaka sa pet datih golova.

PIŠE: Mozzartsport