0
733

Veoma zanimljiv meč odigran je u nedelju uveče u Vučitrnu, u prelepom sportskom ambijentu i pred velikim brojem gledalaca.

Snage su odmerili Vučitrn Rista Magdinčeva i Besa Famgas iz Peći, a na kraju je usledila podela bodova.

Utakmica 24. kola u južnoj srpskoj pokrajini završena je rezultatom 31:31. Igrači iz Peći su bili u prednosti do 18. minuta a onda je usledilo izjednačenje (10:10).

Nakon toga domaći su bili u prednosti i do kraja prvog poluvremena utakmica je bila skoro izjednačena.

U 44. minutu Besa Famgas se odlepila na 27:22, ali je za pet minuta Vučitrn izjednačio na 27:27. Muškolaj je pogodio za 31:30 iz sedmerca. S druge strane, Miftari je bio oprezan i pogodio za 31:31 u 59. minutu.

Na kraju, obe ekipe nisu uspele da realizuju napad i rezultat se nije promenio.

Vučitrn je do velikog podviga vodio Crnogorac Božidar Nikočević koji je postigao je 11 golova za Vučitrn, dok je Teišeira postigao 7 golova. Sjajan je bio i Drakulović sa 4 gola.

Kod Besa Famgasa, Muškolaj je postigao 9 golova, dok je Mukoli dodao 6 golova a Amar Korkarić je upisao 3 gola. Nikola Prce i Denis Šabanović nisu pogađali.

Na tabeli vodi Besa Famgas sa 42 boda dok je Trepča na 2. mestu sa 30 bodova.

Vučitrn je osvojio važne bodove u trci za plej-of. 5. je sa 23 boda, koliko ima Orahovac na trećem mestu i Priština na četvrtom mestu.