AZIJSKO PRVENSTVO 2024 – Katar slavio u finalu protiv Japana!

0
264

21. Azijsko prvenstvo odigrano je u Bahreinu a kao što se i očekivalo ponovo ga je osvojio Katar koji je u finalu slavio protiv Japana sa 30:24. Na SP 2025. su se kvalifikovale upravo ove dve reprezentacije a tu su još Bahrein i Kuvajt.

Što se tiče same finalne utakmice selekcija koju vodi Goran Džokić lakše je od očekivanog slavila protiv selekcije koju vodi Islanđanin Dagur Sigurdson. Vatanabe i Baig su otvorili sa 0:2 a zatim sledi serija golova Katara koji u 14. minutu vodi 7:2. Bilo je jasno u kom će smeru otići utakmica. U jednom trenutku je bilo 14:7 da bi se na odmor otišlo sa 17:11.

U drugom poluvremenu je mnogo bolje izgledao Japan i ali jednostavno nije mogao da se približi zbog očajnog prvog poluvremena. Goran Džokić je stalno menjao te je njegova reprezentacija 6. put osvojila ovo takmičenje.

KATAR – JAPAN 30:24 (17:11)

Marković 7, Madadi 3, Marzo 2, Murad 4, Memišević 1, Tarek 2, Berašed 4, Tomić 3, Geis 2, Heiba 2, Suljaković (4/17 odbrane).

Tsutaja 5, Sugioka 1, Jošida 5, Baig 3, Tokuda 1, Vatanabe 1, Tamakava 1, Agarie 1, Izumoto 2, Tominaga 2, Enomoto 1, Takano 1, Sakai (9/37 odbrana), Okamoto (1/3 odbrana).

U utakmici za 3. mesto je Bahrein bio bolji od Kuvajta sa 17:26.