Azijsko klupsko prvenstvo (M) – Kalidž se plasirao na Super Globe, Kadsija zauzela 3. mesto!

0
184

U Kuvajtu je posle 10 dana završeno Azijsko klupsko prvenstvo. Za 3. mesto borile su se domaće ekipe. Kuvajt i Kadsija gde je Kadsija bila bolja sa 31:32 (21:22). U finalu je Kalidž iz Saudijske Arabije savladao katarski Al Arabi sa 33:35 i tako ozbedio učešće na Super Gloubu.

Kao i obično, Vladan Lipovina i Kosuke Jasuhira su vodili Kadsiju. Kuvajt je vodio do 2. minuta a zatim Kadsija podiže ritam i serijom golova odlazi na 2:5. Kuvajt se ponovo vraća u egal ali Kadsija pametno održava odstojanje od 1 do 2 gola. U 18. minutu ponovo Kuvajt dolazi do izjednačenja (14:14) a zatim pogađaju Moskarielo, Hasan, Jasuhira i Lipovina gde semafor pokazuje 14:17. Do kraja prvog poluvremena Kuvajt ponovo pojačava ritam i na odmor ide sa 21:22. U drugom poluvremenu je “palo” znatno manje golova a celo vreme se igralo u egalu. Heroj utakmice bio je Jasuhira koji je 4 sekunde pre kraja pogodio gol Kuvajta i doneo 3. mesto Kadsiji.

AL-KUWAIT SC – QADSIA SC 31:32 (21:22)

Alkamis 5, Saleh 5, Alšamari A. 6, Aladvani 3, Teišeira 1, Marzo 1, Hernandez 5, Alšamari M. 2, Sadun 3, Safar H. (7/27 odbrana).

Abdulvahab 3, Valid 2, Jasuhira 10, Hasan 1, Naser 1, Moskarielo 4, Mubarak 1, Lipovina 10, Asil (11/39 odbrana).

U velikom finalu sastale su se ekipe Al Arabija iz Katara i Kalidža iz Saudijske Arabije. Posle produžetaka je slavio sastav iz Saudijske Arabije sa 33:35 (13:14). Al Arabi je dobro startovao i poveo 3:0 da bi potom u 11. minutu Kalidž došao do prvog izjednačenja. U 17. minutu “zeleni” ulaze u seriju golova i odlaze na 6:10. Od 20. minuta ponovo tempo diktira Al Arabi i dolazi na 10:10 još jednom serijom golova. U nastavku su obe ekipe igrale u egalu da bi se na odmor otišlo sa 13:14. U nastavku Al Arabi pojačava ritam i vodi 16:14. Ubrzo Kalidž izjednačava a zatim ponovo Katarani odlaze na +3 (21:18). U 26. minutu se dešava presudan momenat kada igrači iz Saudijske Arabije kreću na sve ili ništa. Pogađaju tri vezana gola Abdula, Mujtaba i Mansur uz zvuk sirene i vodi svoju ekipu u produžetke. U prvom produžetku se igralo gol za gol i završava se sa 30:30 da bi Kalidž u drugom produžetku zaigrao u mnogo jačem ritmu i na kraju slavio sa 33:35.

AL-ARABI SC –  KHALEEJ CLUB 33:35 (13:14)

Alrajes 4, Kapote 2, Abdala 1, Bumendjel 5, Peterson 4, Faruk 2, Sinen 6, Aisa 3, Laribi 1, Zuaui 5, Alihodžić (4/23 odbrane), Elmeniavi (7/23 odbrana)

Sadik 1, Ali 1, Mohamed 2, Džehad 1, Tokuda 2, Mansur 5, Jusef 6, Mujtaba 8, Abdula 2, Husain 7, Mohamed (12/38 odbrana), Husain (1/8 odbrana)