1. NLB liga (M) – Trimo Trebnje porazilo Celje!

0
250

Rukometaši Trimo Trebnja ostaju na vrhu tabele NLB lige. Na svom parketu savladali su rivala iz Celja rezultatom 33:29 (18:17).

U subotu su bile na programu još četiri utakmice. Iznenađenje pod vođstvom novog trenera priredila je Urbanscape Loka, koja je posle preokreta i sjajne završnice iznenadila novosadsku Krku (26:25). Ormožani su pouzdano slavili protiv Dobove (35:24) i uz već pomenuto iznenađenje postavili su se na četvrto mesto na tabeli. Riko Ribnica je obezbedila pobedu protiv Sviš Ivančne Gorice (30:28)  a Gorenje je bilo bolje od Škofljice sa 23:34. Prva pobeda posle duže reprezentativne pauze zbog Evropskog prvenstva pripala je u petak Kopru, koji je savladao Ljubljanu sa 40:28.

Derbi kola između lidera Trebnja i drugoplasiranog Celja završen je pobedom domaćina nakon dva i po meseca duge klupske pauze zbog prvenstva Evrope u Nemačkoj. Izabranici slovenačkog selektora i stratega Trimo Trebnja Uroša Zormana posle pobede imaju dva boda prednosti u odnosu na drugoplasirano Gorenje, koje je pobedilo u Škofljici, dok je Celje palo na treće mesto i zaostaje tri boda posle ovog poraza. Za nedelju dana Trebnje čeka nova utakmica. U gostima će igrati protiv Gorenja, dok će Celjani ugostiti rivala iz Ivančne Gorice, koji su im oduzeli bod u prvom delu sezone.

Što se samog toka utakmice tiče, veći deo prvog poluvremena protekao je u korist domaćina, koji su celo vreme bili u prednosti i nekoliko puta vodili sa četiri gola. Prvi put u 21. minutu, kada je Jan Jurečič pogodio za 13:9, imali su vođstvo od četiri gola dva minuta pre odlaska na veliki odmor (18:14). Ali igrači Alema Toskića, koji je pre nekoliko dana ostao bez povremenog reprezentativca Grege Krečiča – pojačao je nemačkog prvoligaša Bergišer – nisu se predali. Na veliki odmor otišli ​​su sa -1 (17:18), ali su početkom drugog, posle pogotka Mitje Janca, prvi put na meču izjednačili (18:18). Isti igrač je u 38. minutu doveo saigrače do prvog vođstva (21:20). Trebanjski tim je dobro uzvratio, igra je poprimila oblik prvog poluvremena, da bi posle 6:0 poveli 28:22 u 50. minutu golom Marka. Kotara. Toskićev minut odmora nije promenio odnos snaga na terenu. U poslednjih deset minuta Trebanjci su imali apsolutnu kontrolu nad utakmicom, a posle njihovog vođstva od 30:22 svima je bilo jasno da će dva boda ostati kod domaćina.

RK TRIMO TREBNJE – RK CELJSKA PIVARA LAŠKO 33:29 (18:17)

Jurečič 11, Miklavec 6, Ćorsović 4, Kotar 4, Grmšek 2, Bulzamini 2, Didovič 2, Krešić 2, Slatinek Jovičić 1, Skledar (7/15 odbrana), Čudić (2/23 odbrane).

Janc 11, Cokan 6, Ivanković 4, Mazej 3, Marić 3, Mlakar 1, Milićević 1, Gaberšek (1/5 odbrana), Zaponšek (6/35 odbrana).

RD URBANSCAPE LOKA – MRK KRKA 26:25 (8:12)
Soršak 10 (2), M. Jesenko 5; Nikolić 9 (1), Vukić 5 (1).