1. HRL za žene – Lokomotiva Zagreb prejaka za Osijek!

0
144

U prvoj utakmici 15. kola, 1. hrvatske rukometne lige za žene odigranoj unapred, Lokomotiva Zagreb je pobedila Osijek s 39:19.

Od početka u Domu sportova bilo je jasno ko je favorit. Ali da će utakmica biti tako rano rešena, malo ko je mogao da očekuje. Lokomotiva je naime, već nakon nepunih 13 minuta imala osam golova prednosti (10:2).Osijek je bio potpuno nemoćan pa je prednost Lokosica stalno rasla, do konačnih plus 17 na poluvremenu (22:5). S tim da je zagrebački sastav završio prvi deo nizom od sedam golova za redom.

Ništa se dramatično nije promenilo ni u drugom delu. Oba trenera rotirala su sve raspoložive snage. Tempo i broj golova Lokomotive malo je pao u drugom delu, ali je ukupna razlika na kraju porasla na velikih 20 razlike (39:19). Svih 14 igračica Lokosica upisale su se na listu strelaca, što je prava retkost.

LOKOMOTIVA ZAGREB – OSIJEK 39:19 (22:5)

Marić 3, Burić 7, Malec 1, Ćurić 3, Dramac 1, Japundža 7, Lisjak 1, Trunkova 2, Bilandžić 1, Sedloska 3, Fureš 1, Zrilić 1, Prkačin 3, Mehmdović 5, Mamić (17/29 odbrana), Kraljević (5/12 odbrana).

Josipović 3, Hren 4, Šoš 2, Jozanović 2, Malovan 2, Frančić 2, Vrdoljak 1, Pehar 3, Borac (4/19 odbrane), Brkić (5/29 odbrana).